Hoşgeldiniz, lütfen Kayit olunuz.

E-mail nize Akivasyon kodu gelecekdir, eğer gelmesse Yöneticiler
tarafindan 1-2 gün icinde Akiv hale getirelecekdir.

Tiyatro Dünyası " dedik ya, kapatsalarda heryeri, buluruz birbirimizi"

Tiyatro Dünyası Forum
http://tiyatrodunyasi.benimforum.biz/forum.htm

PORTAL : http://tiyatrodunyasi.benimforum.biz/portal.htm
bu limana uğrayın, her geçen gün yenilikler eklenecek, daima geliştireceğiz ....

RADYO : http://tiyatrodunyasi.benimforum.biz/RADYO-h1.htm

TV : http://tiyatrodunyasi.benimforum.biz/TV-h2.htm

Kopmayalım, dağılmayalım, irtibatı kesmeyelim..... diyerek çağırdılar bende geldim burdayım deyin ve gelin getirin heryere yazın MSN facebook imzalarınız vs vs .

Orası açılana kadar buralardayız ... Oralara birşey olduğunda can simidimiz olsun.. Yedek lastiğimiz, istepnemiz olsun... Dağılmayalım yeterki....

En son MC haberleri, kursiyer haberleri ve diğer çok şey için ... ÜYE olunuz lütfen. PROFİLLERİNİZİ eksiksiz ve ayrıntılı yazın lütfen..

Tiyatro Dünyası Yönetimi.Eczacılar Taksim Meydanı'na yürüdü

Aşağa gitmek

Eczacılar Taksim Meydanı'na yürüdü

Mesaj tarafından ÇiS^L Bir Cuma 4 Ara. 2009 - 16:55

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Güngör: "24 bin eczanenin yarısı tasfiye noktasına geldi"

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Semih Güngör, ''İlaç fiyat düşüşleri nedeniyle eczanelerimizde oluşan stok zararlarının önlenmesi, ilaç tekellerinin keyfiyetine bağlı olmaktan çıkarılmalı'' dedi.

Hükümetin tasarruf tedbirleri çerçevesinde ilaç alanında başlattığı uygulamaları protesto için bugün kepenklerini indiren İstanbul'daki eczacılar, Beyoğlu'ndaki Tünel'de toplandı. Eczacılar, ''Meslek hakkımızı istiyoruz'', ''Vatandaşın cebinden, eczacının emeğinden tasarruf olmaz'', ''Hükümeti uyarıyoruz. Bu ilaç fiyat kararnamesiyle ilaç hizmeti verilemez'' yazılı dövizlerle çeşitli sloganlar eşliğinde Taksim Meydanı'na yürüdü.

Burada açıklama yapan İstanbul Eczacı Odası Başkanı Güngör, eczacıların yıllardır ilaç hizmetini tüm sıkıntılara rağmen bir aksamaya yer bırakmadan sürdürdüklerini belirterek, ''Ancak AKP Hükümetinin, SSK'lıları serbest eczanelere yönlendirdiği 2005 yılından itibaren, yaşadığımız binbir güçlüğe ve soruna ek olarak son aldığı mali tedbirlerle binlercemiz kapanma noktasına geldik'' dedi.

Tüm yurtta hizmet veren 24 bin eczaneden neredeyse yarısının tasfiye noktasına geldiğini ifade eden Güngör, bu süreci durduracaklarını söyledi. Güngör, teker teker kapanmaktansa eczanelerini bir günlüğüne kapatarak mesleklerine sahip çıkacaklarını belirtti.

''Eczacısız, eczanesiz ilaç hizmeti olmaz'' diyen Güngör, hastaları mağdur etmemek için bugün İstanbul'da yüzlerce nöbetçi eczanede meslektaşlarının hizmet vermeyi sürdürdüğünü anlattı.

Küresel kriz bahane edilerek, sağlık ve ilaçta tasarruf etmek amacıyla uygulamaya konan düzenlemelerin, hem sağlık mensuplarını yok oluşa sürüklediğini hem de halkın sağlığa daha fazla para harcamasına neden olduğunu savunan Güngör, şunları kaydetti:

''Süreç, 2004'te çıkarılan İlaç Fiyat Kararnamesi ile başladı. İlaç fiyatları bu kararnameyle dövize endekslendi. 2004'ten itibaren fiyatlar düşmeye devam etti. İlaçların ucuzlamasına karşın yüzde 500'lere varan oranlarda artan muayene ücretleri, ilaç fiyat farkları, katılım payları hastalarımızın ceplerinden daha fazla ödeme yapmasına yol açtı.

Kamu ilaç harcamalarının 5 yıldır katlanarak arttığı ülkemizde ilaç şirketleri son krizden büyümeyle çıktıklarını açıklarken eczanelerin içine sokulduğu çıkmaz son düzenlemelerle iflas anlamına gelmektedir.''

İlaç fiyatlarındaki düşüşler nedeniyle eczanelerde oluşan stok zararlarının önlenmesinin, ilaç tekellerinin keyfiyetine bağlı olmaktan çıkarılmasını istediklerini belirten Güngör, ''Eczanelerimiz, yasal yaptırımlarla korunmalıdır. İlaç hizmetinin planlanmasında eczacı örgütleri söz sahibi olmalıdır'' dedi.

Bugün yürürlüğe giren tasarruf tedbirleri nedeniyle yaklaşık 8 bin eczanenin tasfiye sürecinin başladığını öne süren Güngör, ilerleyen günlerde bu eczanelerin büyük bir bölümünün zorunlu olarak kepenk indireceğini söyledi.

Grup, açıklamanın ardından, ''Eczacı iflasta'', ''Susma sustukça sıra sana gelecek'', ''Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek'' şeklinde sloganlar attıktan sonra dağıldı.

AA

________________________________________________________________________________________________________________________
Oyuncu modası geçmiş oyunlar oynayarak zanaatini mükemmelleştirmeye çalışmaktan sıkılabilir.
Çok geçmeden, yalnızca oynamak değil, kendi kendinin hakimi olmak isteyecektir.
İşte o zaman doğaçlama tiyatronun yeniden doğuşuna tanık olacağız.


MEYERHOLD
__________________________________

Mahşer-i Cümbüş [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
avatar
ÇiS^L
MOD
MOD

Cinsiyet : Kadın
Mesaj Sayısı : 353
Kayıt tarihi : 24/10/09
Yaş : 23
Nerden : İzmir '35
İş/Hobiler İş/Hobiler : Müzik-Tiyatro

http://www.mahsericumbus.com/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz